Media Desk Polska

Media Desk Polska

Media Desk Polska reprezentuje Program Unii Europejskiej MEDIA 2007, wspierający sektor audiowizualny i kinematografię europejską, jest jednym z najważniejszych elementów realizowania polityki audiowizualnej Unii Europejskiej. Skierowany jest do środowiska niezależnych producentów, dystrybutorów, organizatorów festiwali filmowych i targów branżowych, centrów szkoleniowych, szkół filmowych oraz kin promujących produkcję europejską oraz projektów mających na celu zachowanie europejskiego dziedzictwa audiowizualnego.

Program MEDIA jest programem wspierającym sektor audiowizualny w zakresie: przygotowania i rozwoju projektu filmowego (Media development – single project, slate funding – filmy fabularne, kreatywne dokumenty, animacje oraz projekty interaktywne); produkcji filmów i programów przeznaczonych do rozpowszechniania w europejskich stacjach nadawczych (TV Broadcasting); dostępu do finansowania produkcji filmowej przez instytucje finansowe (I2I Audiovisual); dystrybucji filmów europejskich; promocji i festiwali (Access to markets, European festivals); organizacji międzynarodowych programów szkoleniowych (Media training) oraz wdrażania nowych technologii (Pilot Project).

Preset 1

Słowniczek wybranych filmowych zwrotów i wyrażeń angielskich

Przygotowany przez Media Desk Polska Słowniczek wybranych filmowych zwrotów i wyrażeń angielskich to 10 tematycznych lekcji, które obejmują m.in. zwroty i wezwania na planie filmowym; terminy cateringowe używane na planie filmowym; zwroty dotyczące etykiety filmowej; Producent – terminologia.


IDĘ TAM

Preset 2

Unia Europejska: przewodnik po stacjach telewizyjnych - DramaDirectory

DramaDirectory to przewodnik po najważniejszych stacjach telewizyjnych w Europie. Obejmuje najważniejsze informacje o specyfice i charakterze stacji, podaje pełne dane kontaktowe. To zbiorcze zestawienie przydatne będzie dla producentów filmowych opracowujących biznes plan dystrybucji telewizyjnej.


IDĘ TAM

Preset 3

Unia Europejska: przewodnik dla profesjonalistów audiowizualnych

Przewodnik przygotowany przez MEDIA Desk UK, którego celem jest wprowadzenie do zagadnień związanych z Unią Europejską, jej budową, kompetencją, działaniami i inicjatywami. Jest to łatwy w użyciu podręcznik po unijnych możliwościach finansowania dla sektora audiowizualnego, w tym w ramach programu MEDIA.

CZYTAM

Podstawową działalnością biura Media Desk Polska jest umożliwienie profesjonalistom branży audiowizualnej pełniejszego wykorzystania dotacji z Unii Europejskiej oraz zwiększenie aktywności branży audiowizualnej na arenie międzynarodowej. Zespół Media Desk Polska informuje o wszystkich nowych wezwaniach do składania aplikacji i pomaga w ich wypełnianiu, o europejskich wydarzeniach audiowizualnych czy programach szkoleniowych. Poza tym, działając w sieci z innymi media deskami w Europie, biuro ma możliwość organizowania wspólnych międzynarodowych imprez przeznaczonych dla profesjonalistów branży audiowizualnej. Przy okazji każdego wezwania z ramienia Programu Media, biuro organizuje szkolenia, na których polscy profesjonaliści z branży audiowizualnej uczą się właściwie wypełniać aplikacje do Unii Europejskiej. Przez cały rok biuro otrzymuje liczne zapytania odnośnie Programu Media i możliwości finansowania różnych projektów, ale nic nie zastąpi możliwości bezpośredniego kontaktu i rozmowy. Ponadto biuro pomaga przy poszukiwaniu partnerów zagranicznych, nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych, organizuje dla polskich profesjonalistów konferencje, seminaria, warsztaty i szkolenia z udziałem międzynarodowych panelistów i ekspertów.

Działanie Media Desk Polska ma na celu zwiększenie produkcji audiowizualnej w Polsce oraz promocję europejskiej kinematografii w Polsce poprzez pełniejsze wykorzystanie przez branżę audiowizualną dotacji Unii Europejskiej z Programu MEDIA, zwiększenie aktywności polskiej branży audiowizualnej na arenie międzynarodowej oraz możliwości współpracy europejskiej. Zadanie realizowane jest poprzez rozpowszechnianie informacji na temat Programu MEDIA, możliwości współpracy między profesjonalistami na poziomie europejskim, o imprezach audiowizualnych w Europie, poprzez wymianę informacji, tłumaczenie i rozpowszechnianie dokumentów na temat Programu MEDIA. Promocja programu odbywa się za pomocą Internetu (strona www.mediadeskpoland.eu, mailingu, profilu na portalu społecznościowym Facebook), publikacji drukowanych (ulotki, katalogi informacyjne: szkolenie dla profesjonalistów w Europie, przewodnik po wydarzeniach branżowych w Europie, newsletter, etc. -pdf'y z wymienionymi publikacjami są dostępne również na naszej stronie internetowej), poprzez organizację konferencji, szkoleń, imprez branżowym oraz licznych spotkań indywidualnych z profesjonalistami w biurze Media Desk Polska.

Wydarzenia branżowe organizowane przez Media Desk Polska są różnorodne i skierowane do różnych grup środowiska audiowizualnego. Na naszych warsztatach, konferencjach, szkoleniach, spotkaniach poruszamy kwestie istotne i ważne dla branży audiowizualnej mając na celu dostarczenie profesjonalistom kluczowej, często niezbędnej wiedzy do wykonywania zawodu, prowadzenia firmy produkcyjnej, dystrybucyjnej, etc. oraz poszerzania horyzontów, zapoznawania z nowościami, działaniami obowiązującymi we współczesnym, międzynarodowym świecie audiowizualnym. Uczestnicy naszych imprez zdobywają wiedzę na tematy związane z różnymi etapami produkcji audiowizualnych.

Biura Media Desk w Europie mają za zadanie wprowadzenie i promocję wszelkich nowych rozwiązań technologicznych,
nowych modeli biznesowych oraz mają pełnić rolę leaderów rynku audiowizualnego.

Biuro Media Desk Polska zostało zamknięte z końcem 2013 r. A Program Media stał się częścią Programu Kreatywna Europa.

Biuro Programu Kreatywna Europa, komponent MEDIA
adres tymczasowy:
ul. Krucza 16/22 (wejście od ul. Wilczej, II piętro)
00-536 Warszawa
tel. (22) 578 22 30 lub (22) 111 00 13
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

IDĘ TAM

Polecamy strony i projekty: